Pravidelné setkání československých přátel kominuty na Velehradě

 Sejdeme se 5.7.2018 v 9,30h u velkého bílého kříže na nádvoří před vchodem do baziliky - vezměte si komunitní trička. Budeme společně prožívat mši svatou v 10,30 hodin. Po ní se sejdeme opět u kříže a bude následovat komunitní program (růženec, sdílení). Ukončení do 16h. Těšíme se na Tebe.
Na Velehrad není možno v tento den dojet osobním autem, proto dojeď s časovou rezervou. Parkování bezplatně ve Starém Městě na hlavní cestě do 17h - kyvadlová autobusová doprava na Velehrad.

 

Další info k Velehradu:

http://www.velehrad.eu/dny-lidi-dobre-vule/informace

Večer lidí dobré vůle je plný dobrých skutků

Ve středu 19.30 hodin začne na pódiu před bazilikou slavnostní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle, kterým provede duo Barbora Černošková a Filip Tomsa. Divákům a posluchačům se představí dva charitativní projekty, na které může každý přispět formou DMS VELEHRAD. „Během večera zazní také příběh a smutný osud politického vězně nacismu i komunismu, velkého vlastence, který poslední roky svého života strávil jako vyhnanec v Římě. Kardinál Josef Beran se až dlouho po své smrti vrátil letos na jaře zpět do své vlasti,“ uvedl Josef Kořenek, tajemník Dnů lidí dobré vůle.

Na velehradském pódiu zazpívají legendy i velké hvězdy dneška

Jako vždy si na své přijdou mladí i ti dříve narození. Hudební hostitel velehradského Večera lidí dobré vůle Jiří Pavlica s Hradišťanem pozval legendární zpěvačku Hanu Zagorovou s Boombandem, kapelu Mirai, zpěváka Vašo Patejdla, zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů a velehradský sbor gymnázia Stojanov. Koncert bude v přímém přenosu vysílat Česká televize a Český rozhlas Dvojka.

Dny lidí dobré vůle 2018 vyvrcholí ve čtvrtek 5. července v 10.30 na nádvoří před bazilikou Slavnostní poutní mší svatou. Hlavním celebrantem bude Mons. Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský, a kazatelem Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký. Koncelebrovat budou čeští i zahraniční biskupové.


05. 07. 2018